Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Büyük Balkanlar Turu THY ile 7 Gece Kurban Bayramı Dönemi Tüm Çevre Gezileri Dahil

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İstanbul
Tur Hareket Tarihleri:
14 Haziran

Tur Programı

 • 1. Gün
  İSTANBUL – BELGRAD

  Sabah saat 11:00'da İstanbul Havaalanı Dış Hatlar MNG Turizm Standı önünde buluşma, TK 1079 Sefer sayılı THY Uçağı ile Saat 13.50 de Belgrad’a hareket. Yerel saat ile saat 14.35 de varış. Gümrük İşlemleri sonrası, Özel otobüsümüz ve Kokartlı Türkçe bilen rehberimiz ile, İle Belgrad şehir turumuza  başlıyoruz.Turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi,  Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Borna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan akşam    yemekli Sırp Gecesi Turuna katılma imkanı. (45 Euro) Geceleme için Otele yerleşme ve konaklama  

 • 2. Gün
  BELGRAD - NOVİ SAD - KARLOFÇA KASABASI - SARAYBOSNA

  Sabah kahvaltının ardından odaları boşaltıyor Sırbistan’ın en güzel şehirlerinden biri olan Novi-Sad Şehrine hareket ediyoruz 1 saatlik seyir sonrası varış. Novi-Sad Şehir turu (Trg Slobode “Özgürlük meydanı Belediye Binası, Psikoposlar Sarayı, Meryem Ana Katolik Kilisesi) ve 1699 yılında imzalanan Karlofça anlaşmasının yapıldığı Karlofça Kasabası ziyareti, Voyvodina özerk bölgesinde yer alan Petrovaradin KalesiSaat KulesiTuna Nehri’ne kuşbakışı seyirli Öğlen yemek molası sonrası Saraybosna’ya hareket. Varışımızın ardından 4*Otelimize yerleşme ve konaklama.         

 • 3. Gün
  SARAYBOSNA

  Sabah kahvaltı sonrası Saraybosna turu, (Baş Çarşı), Baş Çarşı’nın hemen girişinde yer alan ve şehrin en önemli simgelerinden biri olan Sebil, I. Dünya  Savaşı'nın başlamasına neden olan Arşidük Franz Ferdinand'ın suikasta uğradığı Latin Köprüsü, Bosna nehrinin çıkış yeri, güzel bir park ve piknik yeri olan Vrelo Bosne, Osmanlı mimarisinin dünyadaki en iyi örneklerinden biri Gazi Hüsrev Bey Camii, Saraybosna'da kalan son Osmanlı Hanı Morića Han (Moriç Hann), Saraybosna’nın merkezinde yer alan en önemli caddesi Ferdadiye Caddesi, şehirde yer alan eski tip tahta tip mimariye sahip en güzel eski Osmanlı evlerinden Svrzo Evi, Avusturya-Macaristan döneminde inşa edilen şahane bir mimari eser Vijećnica (Belediye binası), Balkanlar'da yer alan en büyük Ortodoks Katedrali. Akşam yemeği şehirde serbest ve Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde

 • 4. Gün
  SARAYBOSNA - KONİÇ - BLAGAJ - MOSTAR - POÇİTEL OSMANLI KÖYÜ - TREBİNJE

  Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltıyoruz. Koniç’de mola. Eski Tren köprüsüTaş köprü, Blagaj Buna Nehri, Alperenler Tekkesi ziyaretini takiben Mostar’a hareket ve varış. Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen, iç savaş sırasında yıkılıp Unesco ve Dünya Bankası’nın katkılarıyla yeniden yapılıp eski Mostar şehriyle birlikte 2005 yılında Dünya Miras Listesi'ne eklenen Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mostar Çarşısı, yol kenarında bulunan köprübaşlarındaki savaş müzeleri ve Koski Mehmet Paşa Camii Mostar’da göreceğimiz diğer dikkat çeken yerler arasında. Mostar sonrası Poçitel Osmanlı Köyü CamiSaat kulesi, Taş evlerin gezilmesi Kahve molası ve Trebinje ye varış. Otele giriş,ve konaklama.

 • 5. Gün
  TREBİNJE - SVETİ STEFAN - BUDVA - KOTOR - İŞKODRA

  Sabah Otelimizdeki kahvaltı sonrası Karadağ’a geçiş ve gezmekten çok keyif alacağınız Orta çağ kenti Budva’yı keşfediyoruz. Gezimizde; Eski ŞehirKaleYat LimanıPalmiye & Hurma Ağaçları ile Süslü ParkTiyatro MeydanıSt.John - St.Sava & St.Santa Maris Kiliselerini görüyor ve St. Stefan Adasına karşı kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Karadağ'ın bir başka güzel şehri Kotor'a geçiyoruz. Unesco korumasındaki Kotor'da, Eski Şehir, Ag.Tripun & Ag.Luke Kiliseleri, Roma - Barok - Rönesans Yapıları, Kanlı Kule, Vonçer dağı, Korda Nehri ve Yat limanı gezip göreceğimiz yerler arasında. Serbest Öğlen yemeği imkanı. Burada alışveriş imkanımızın sonrasında, Sveti Stefan Adasına karşı Kahve molası sonrası Karadağ’dan ayrılarak Gümrük geçişleri ve Arnavutluk İşkodra’ya varış. Otele yerleşme ve konaklama.

 • 6. Gün
  İŞKODRA - TİRAN - ELBASAN - OHRİD

  Sabah Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Arnavutluk Kafasan sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp, Kartalların ülkesinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Osmanlı, İtalyan ve Rus dönemlerinden kalma pek çok tarihi ve mimari yapısıyla Arnavutluk’un kültür mozaiğini oluşturan ülkenin başkenti Tiran şehir gezimizde Arnavutluk’un milli kahramanı görkemli İskender Bey Heykeli’nin bulunduğu şehir meydanı, meydanın hemen yanında konumlanan Ethem Bey Camii, arkeolojik eserlerin yanı sıra komünizm dönemine ait izlerin de bulunduğu Opera ve Milli Tarih Müzesi binaları, İskender Bey Meydanı’nın devamında Tiran’ı ortadan ikiye bölen Lana Nehri, karşısında Arnavutluk’un en büyük devlet adamı Enver Hoca’nın da mezarının bulunduğu Milli Park ve şehrin en önemli adreslerinden Şehitler Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Tiran sonrası, Elbasan üzerinden Kuzey Makedonya’ya giriş Ohrid’e varış. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Ohrid’e geçiyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Unesco koruması sayesinde restore edilmiş ahşap evlerin bulunduğu eski şehir Ohrid’de, halen ayakta kalan Osmanlı dönemine ait; Haydar Paşa, Kuloğlu, Hacı Hamza, Ali Paşa, Hacı Durgut ve Zeynel Abidin Paşa camileri, Halvetî Tekkesi, Eyüp Sabri Bey’in yaptırdığı lise binası, park içindeki Kiril alfabesini geliştiren St. Kiril ve Metodius ile St. Kliment ve St. Naum heykelleri,  kesinlikle görülmesi gereken St. Naum Doğal Parkı, önemli tarihsel varlıklardan birisi olan Çar Samuel Kalesi, kaleden aşağıya iniş yolunda St. Sofia Manastırı, Kiril alfabesi mucidi St. Cyrill Heykeli, geçmişte 4000 kişilik oturma kapasitesiyle bölgenin en önemli tiyatrosu olmuş kentteki en eski yapı olan Roma Amfitiyatrosu ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmakta olan Robey kardeşler Evi göreceğimiz yerler arasında. Dileyen konuklarımıza extra Tekne ile Ohrid Gölü gezisi 10 €(45 dk süren seyir esnasında Çar Samoil Kalesi, St. John Kaneo Kilisesi, Tito’nun yazlık sarayı, Sv.Stefan bölgesinin göl den seyri Turunun ardından Serbest zaman İnci alış-verişi imkanı ve otelimize transfer. Dileyenlere Ekstra Akşam yemek Müzikli Makedon gecesi şeklinde. (Yemek, Canlı Makedon orkestra ve müziği 40 €) Konaklama otelimizde.

 • 7. Gün
  OHRİD - RESNE - BİTOLA - MANASTIR - ÜSKÜP

  Sabah kahvaltı sonrası Hareket ile Resne Şehrinden geçiş ve Bitola (Manastır)a varış Manastır şehir turu. (Manastır Askeri İdadisi, Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Haydar Kadı ve İsakiye camileri, Ag.Dimitri Kilisesi, ünlü Şirok sokağı, II. Filip heykeli-Havuz, Elini’nin Evi, yüzlerce tarihi Osmanlı evleri, Bedesten, Eski Türk Çarşısı, Dragor Irmağı, Elveda Rumeli TV dizisi film platoları) gezisi Sonrası Başkent Üsküp e hareket Tikveşli, Veleş üzerinden, Üsküp'e varış.4*Otelimize yerleşme  ve konaklama

 • 8. Gün
  ÜSKÜP - İSTANBUL

  Sabah kahvaltı sonrası Otelimizden ayrılarak Üsküp Şehir turu. Üsküp turu Turumuzda Vardar Nehri’nin yanında 18.500 m² ile şehrin kalbinin attığı, en önemli yer Makedonya Meydanı, yine Vardar Nehri üzerinde yer alan Sultan I. Murad döneminde yapılan 13 gözlü, eşsiz bir mimari yapı şehirdeki en önemli Osmanlı eseri Taş Köprü, Makedonya Meydanı’nda yer alan Büyük İskender Heykeli ve Çeşmesi, Bizans İmparatoru Jüstinyen tarafından yaptırılmış doyumsuz bir Üsküp manzarası seyredebileceğiniz Üsküp Kalesi, Makedonya’nın bağımsızlığının 20. yılı anısına yaptırılmış ve mermer oymalar ile Makedonya tarihi anlatan Makedonya Takı, ipek, baharat, mücevher, parfüm gibi hediyelik eşyaların satıldığı, Evliya Çelebi’nin yazdığına göre Şam’daki bedestenden sonra en büyük Bedesten, Osmanlı hanlarından ayakta kalan en büyük ve en güzel üç han Kurşunlu Han, Sulu Han ve Kapan Han, en önemli Osmanlı camilerinden Mustafa Paşa, Murat Paşa ve İsa Bey CamiiDavut Paşa ve Çifte Hamam, gölleri, tenis kortları, lunaparkı, kafe ve restoranları, hayvanat bahçesi, özellikle yaz aylarında açılan gece kulüpleri ve stadyumu ile oldukça renkli Gradski Şehir Parkı, Üsküp’te doğup 18 yaşına kadar burada yaşayan Rahibe Teresa’nın Evi, çarşılarda belli çalışma saatleri duyurularak adaletli kazanç sağlanmak amacı güden Saat kulesi, ana kubbedeki İsa freski 70 m²’lik alanı kaplayan Aziz Ohrid Kliment Katedrali ve Üsküp ve Makedonya ile ilgili tarihi ve kültürel ipuçlarını bulabileceğiniz bugün Ulusal Müze olarak değerlendirilmiş kentin Eski Tren İstasyonu görülecek diğer noktalar arasındadır. Turumuzun ardından saat 18.00 de Havaalanına hareket. THY TK1006 Sefer sayılı uçak ile 20.20’de İstanbul’a hareket. Saat 22.55 de varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY Tarifeli Seferi ile İstanbul-Belgrad / Üsküp-İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri
 • 4-5* Otellerde yarım pansiyon konaklamalar
 • Alan/otel /alan transferleri,
 • Programdaki tüm şehir turları.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.),
 • Türkçe Tur Liderliği

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize yok
 • Seyahat sağlık sigorta ücreti
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 TL)
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Müze-Ören yeri-Dini mabet giriş ücretleri 
 • Akşam Yemekli Müzikli Makedon Gecesi-40 €
 • Tekne ile Ohrid Gölü gezisi-10 €
 • Akşam Yemekli Sırp Gecesi-45 €

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Vizesiz.

Benzer Turlar

Büyük Balkanlar Turu THY ile 6 Gece Tüm Çevre Gezileri Dahil

Balkanlar'ı gezmeye Üsküp panoramik şehir turu ile başlıyoruz, 15 destinasyonu ziyaret edip Belgrad'a ulaşıyoruz.

THY 6
 • 12.07.2024
 • 829,00 EUR

Yorumlar